Browse By

Як самостійно виготовити прекрасну вишиту сорочку

Вишиванка – це унікальний одяг, який завжди виглядає вишукано та оригінально. Вона ідеально підкреслює усю красу жіночого тіла і пасує практично до будь якого одягу.

Процес виготовлення сорочки є дуже кропітким, так як вимагає особливих вмінь і навичок. Крім цього майстриня обов’язково повинна мати розвинену фантазію, бути терплячою та охайною. Якщо Вас не лякають труднощі і Ви готові присвятити свій вільний час виготовленню авторської сорочки, тоді описана у статті інструкція допоможе правильно організувати роботу і досягти поставленої мети, тобто створити красиву і неповторну вишиванку. Або ж можете купити вишиванку в інтернеті, наприклад магазин вишиванок — http://etnodim.com.ua/ua

  1. Спочатку необхідно визначитись з довжиною сорочки, та її кроєм. Допомогти у цьому можуть різні журнали, та спеціалізовані сайти. Також є більш простий варіант — використати викройку звичайної блузки без нагрудних виточок.
  2. Виберіть тканину для майбутньої вишиванки. Для початківця найкраще підійде тоненька льняна тканина з чітким діленням на горизонтальні та вертикальні волокна.
  3. Тепер необхідно акуратно розкроїти сорочку, при цьому Ви повинні обов’язково залишити не менше 2 см припусків на шви. Розкроївши всі частини обметайте їх вручну чи на машинці.
  4. Підберіть візерунок для кожної деталі Вашої вишиванки. Використовуючи наметувальні стібки позначте середину кожної з них, для того щоб орнамент ліг на тканину рівномірно.
  5. Уважно прорахуйте кількість стібків для кожної деталі і тільки після цього приступайте до вишивки.
  6. Починати роботу краще з рукавів, так як незначні помилки у цих зонах не будуть потім муляти очі. Дуже важливо намагатись вишивати пані деталі частково і одна за одною. Такий метод вбереже Вас від спотворення орнаменту.
  7. Закріплювати нитки потрібно ретельно, пропускаючи їх під стібками і ретельно ховаючи її так, щоб вона не вилізла під час прання.
  8. Зшивання деталей. Якщо під час роботи Ви не забруднили деталі, то краще їх окремо не прати, щоб уникнути деформування.
  9. Зметайте всі деталі у відповідній послідовності. Якщо рукав вишиванки по типу реглан, тоді змету вальними стібками прикріпіть передні частини до переду сорочки, а задні до задньої частини, після чого зметайте внутрішній зріз рукавів починаючи з манжетів. У випадку, якщо крій рукава простий, спочатку зметайте його, а потім вже бокові сторони передньої і задньої частин. Далі приступайте до плечових зрізів переду та спинки. Коли Ви отримаєте основу схожу на жилетку і два рукава вставте їх у сорочку і ретельно закріпіть за допомогою нитки і голки.

10.  Після процедури змотування приміряйте вишиванку.

11.  Якщо сорочка гарно сіла і Вам усе подобається починайте зшивати виріб по змету вальним стібкам.

12.  Коли Ваша неповторна і казкова вишиванка буде повністю готова, ретельно випрасуйте кожен машинній шов. Це необхідно для того, щоб нитки не стягували шов і сорочка мала гарний вигляд.

13.  Також не слід забувати і про прання, яке потрібно здійснювати з використанням лагідного дитячого порошку, або мила.

14.  Випрану сорочку необхідно прогладити з виворітної сторони через проутюжувальну тканину. Таким чином вишиванка довше збережеться і зможе радувати Вас своєю неймовірною красою.