01.06.2014

Чемпіонат України з маунтинбайку в дисципліні DHi

Чемпіонат України з маунтинбайку в дисципліні DHi

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ГОНКУ

 

Змагання проводяться відповідно до правил Міжнародного союзу велосипедистів (UCI).

 

Мета і завдання

Виявлення найсильніших спортсменів;

Пропаганда здорового способу життя;

Популяризація велоспорту, як одного з найбільш доступних масових оздоровчих видів спорту;

Встановлення дружніх і спортивних контактів між клубами та учасниками змагань;

Підвищення кваліфікації початківців спортсменів і аматорів;

Виконання нормативів для отримання спортивних розрядів;

Нарахування балiв UCI кращим спортсменам (таблиця).

 

Дата і місце проведення

20-22 червня 2014 р., с. Пилипець, Міжгірського району Закарпатської області.

Регламент змагань:

19 червня — заїзд та розміщення учасників, розмітка траси;

П’ятниця 20 червня:

10.00 — 11.30 піший огляд траси. Обов’язкова умова для всіх учасників!

11.30 — 17.00 тренувальні заїзди, реєстрація учасників на місці проведення змагань.

Увечері відбудеться зустріч/вечірка від велокафе «Radler» для учасників (менеджерів/райдерів) змагань; місце і час повідомимо пізніше

Субота 21 червня:

10.00 — 13.00 офіційні тренувальні заїзди

14.00 — 16.00 кваліфікаційні заїзди (Seeding run)

Неділя 22 червня:

09.00 — 12.00 офіційні тренувальні заїзди

13.00 — 15.00 фінальні заїзди

15.30 — нагородження призерів чемпіонату України

В суботу і неділю, під час офіційних тренувальних заїздів, райдери національних категорій (що мають українські ліцензії категорій Junior, U23, Elite) зобов’язані зробити як мінімум 2 тренувальних заїзди. Це буде фіксуватися суддями і райдери, які не виконали це правило, до кваліфікаційних заїздах допущені не будуть.

 

Учасники змагань, порядок реєстрації 

Увага, реєстрація на місці проводитимется тільки в п’ятницю 20 червня! 

Місце проведення реєстрації: 12.00 — 17.00 на нижній станції витяга.

Стартовий внесок:

Попередня реєстрація через інтернет — 170 грн *

!! On-line реєстрація відкрита до 18.06.14!!

Реєстрація 20 червня (без попередньої) — 220 грн.

* — Переконливе прохання до тих, хто оформив попередню реєстрацію, але з якихось причин не зможе взяти участь у змаганнях — повідомити про це організаторів якомога раніше.

Для отримання стартового номера необхідно:

— Пред’явити документ (ксерокопію паспорта або свідоцтва про народження), що засвідчує особу і рік народження)

— Пред’явити ліцензію;

— Для ліцензованих райдерів довідку мед. діспансера;

— Дати розписку про відповідальність;

— Внести стартовий внесок.

При відсутності документа, що підтверджує вік учасника, на розсуд суддів, учасник може бути зареєстрований в наступній по порядку віковій категорії ( юніори — > еліта, майстра — > еліта ) .

У разі відсутності Ліцензії, можна приймати участь у Чемпіонаті України тільки в категорії Open, тобто без нарахування балiв. Всі спортсмени, які не є власниками ліцензій (карток спортсмена) Федерації велоспорту України, беруть участь у змаганнях ТІЛЬКИ в категорії OPEN незалежно від проживання .

Після реєстрації спортсмен отримує стартовий номер, який кріпиться на кермо таким чином, щоб судді могли його легко побачити і прочитати. Не допускається зміна форми (вирізання ) номерної таблички. За порушення райдер несе фінансову (штраф ) і дисциплінарну відповідальність згідно правил UCI. Так само , за рішенням головного судді, вирізання номера може прирівнюватися до відсутності номера, з відповідним стягненням.

 

Категорії учасників

На змагання допускаються учасники не молодше 14 років, які мають шолом і гірський велосипед з повністю справним обладнанням та гальмом на обидва колеса. Для участі в змаганнях ОБОВ’ЯЗКОВА наявність шолома ( фулфейс ) з козирком, також рекомендується захист шиї, гомілки, рук, спини, грудей.

Для неповнолітніх учасників, які реєструються як спортсмени-представники офіційних команд обов’язково мати при собі ЗАЯВКУ тренера та довідку мед. диспансеру. Для неофіційних команд та індивідуальних спортсменів — написану « від руки» візу-заявку про те , що батьки дозволяють приймати участь у змаганнях , із зазначенням номера телефону батьків і прикладеної копією паспорта одного з батьків. Без такої візи — заявки райдер не буде допущений до змагань.

Передбачені наступні категорії учасників:

«Дівчата» 1998 р.н. і старше

«Юніори»: 1996 — 2000 р.н.

«Еліта Open»: 1995 — 1985 р.н.

«Майстри»: 1984 р.н. і старше

«Еліта Національна» 1995 р.н. і старше

Учасники 1984 р.н. і старше (категорія «Майстри») за своїм бажанням при реєстрації можуть перейти в категорію «Еліта».

Учасникам 2000 р.н. на момент проведення змагань має виповнитися 14 років.

Призові місця: перші три кращих результати в кожній категорії, незалежно від того, чи є учасник власником Картки Спортсмена (Ліцензії) або ж він зареєструвався на гонку без Ліцензії.

Правила проходження дистанції, стягнення, умови дискваліфікації

Тренувальні заїзди повністю припиняються за 1 годину до початку змагань.

Порядок старту Кваліфікації ( Seeding run ) (за номерами від більшого до меншого , з інтервалом в 1 хв)
1 . Дівчата 2 . Юніори 3 . Майстри 4 . Еліта Open 5.Еліта UCI

Порядок старту Фіналу (згідно результатів Кваліфікації ( Seeding run ), від більшого часу до меншого , інтервал між учасниками 1 хв)

1 . Дівчата 2 . Юніори 3 . Майстри 4 . Еліта Open 5 . Еліта UCI

Участь у Фіналі допускається тільки за результатом в Кваліфікаційному заїзді.

Спортсмени , що зайняли перші 10 ( десять ) позицій у національному ДХ рейтингу 2013р. (Список) , мають пріоритет для участі в Фіналі чемпіонату при виникненні технічних неполадок , що призвели до сходу з дистанції під час кваліфікаційних заїздів ( Seeding run ) .

Результати кваліфікаційних заїздів ( Seeding run ) в змаганнях впливають на позицію учасника на Старті у фінальному заїзді.

Учасники якi не фінішували в кваліфікаційних заїздах  до старту в Фінальних заїздах не допускаються.

При виникненні форс -мажорних обставин під час проведення змагань, за рішенням Головного Судді, результати Кваліфікації можуть бути зафіксовані, як підсумкові результати відкритого Чемпіонату України з ДХ.

У UCI відправляються узагальнені результати (без поділу на категорії ) учасників, що мають ліцензії (картки спортсменів ФВСУ ), 1997 року народження і старше.

Для присвоєння спортивних звань і розрядів враховуються результати лише учасників, що мають ліцензії (картки спортсмена) Федерації велоспорту України.

Якщо учасник категорії » Юніори » показав абсолютний кращий результат, то йому присвоюється титул Чемпіона України. Титул » Чемпіон України серед юніорів » у такому разі не присвоюється.

Титул » Чемпіон України «, «Чемпіон України серед юніорів » може бути присвоєний тільки учасникам, які мають ліцензію (картку спортсмена). Федерації велоспорту України. Дана інформація розміщується на сайті Міжнародного союзу велосипедистів ( uci.ch ) протягом року.

Відсутність на церемонії нагородження призерів — позбавлення призів і штраф згідно таблиці штрафів UCI.

Офіційні тренування проводяться тільки за наявності номера.

Всі гонщики незалежно від категорій повинні почати все офіційні тренування від стартових воріт. Гонщик, який розпочав спуск нижче стартової лінії,  може бути дискваліфікований.

Наявність захисту для учасників під час офіційних тренувальних і кваліфікаційних заїздів ОБОВ’ЯЗКОВА ! В іншому випадку учасник підлягає дискваліфікації.

Учасник , перебуваючи на дистанції, зобов’язаний не перешкоджати обгону більш сильним суперником. У разі проходження будь-яких ділянок траси пішки спортсмен не повинен створювати перешкоди іншим учасникам заїзду та по можливості рухатися по краю проїзної частини траси. У разі, якщо учасник фінішує пішки , він повинен це зробити зі своїм велосипедом.

При виїзді учасника за межі траси , він повинен повернутися на місце перетину розмітки. За це порушення учасник дискваліфікується . Якщо виїзд був здійснений ненавмисно і райдер не отримав при цьому переваги , то суддівською колегією може бути прийнято рішення не дискваліфікувати учасника.

Запізнення учасника на старт більш ніж на 1 хвилину може бути підставою для відсторонення від старту .

Знаходження учасника змагань на трасі під час проведення заїздів , що стало перешкодою для інших учасників — дискваліфікація.

Фальстарт (у разі відсутності системи контролю часу ) — плюс 3 сек до результату.

Використання учасниками аудіо -плеєрів з навушниками під час заїздів , а також використання відео камер в заїздах з виміром часу — заборонено.

Неспортивну поведінку під час змагань , висловлену в явнiй  неповазі до учасників , суддiв і організаторIв змагань , є підставою для дискваліфікації.

Під час проходження дистанції допускається самостійний ремонт велосипеда з використанням наявних у гонщика запчастин в будь-якій частині траси , якщо це не створює перешкод іншим учасникам гонки .

Забороняється виходити на старт в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, з травмами, що впливають на безпеку проходження дистанції.

У разі сходження з дистанції , учасник зобов’язаний проінформувати суддівську колегію про схід .

Дискваліфікація учасників проводиться за рішенням головного судді змагань.

Всі претензії і протести приймаються письмово після закінчення змагань протягом 30 хвилин, які подаються Головному судді . По закінченню даного терміну результати перегляду не підлягають. Під час заїздів спортсмени та їх представники не мають права пред’являти організаторам різного роду претензії.

Оргкомітет залишає за собою право змінити програму проведення змагань у випадку виникнення непередбачених, форс -мажорних обставин.

 

Додаткова інформація