Як самостійно виготовити прекрасну вишиту сорочку
Процес виготовлення сорочки є дуже кропітким, так як вимагає особливих вмінь і навичок. Крім цього майстриня обов’язково повинна мати розвинену фантазію, бути терплячою та охайною. Якщо Вас не лякають труднощі і Ви готові присвятити свій вільний час виготовленню авторської сорочки, тоді описана у статті інструкція допоможе правильно організувати роботу і досягти поставленої мети, тобто створити красиву і неповторну вишиванку. Або ж можете купити вишиванку в інтернеті, наприклад магазин вишиванок — http://etnodim.com.ua/ua
- Спочатку необхідно визначитись з довжиною сорочки, та її кроєм. Допомогти у цьому можуть різні журнали, та спеціалізовані сайти. Також є більш простий варіант — використати викройку звичайної блузки без нагрудних виточок.
- Виберіть тканину для майбутньої вишиванки. Для початківця найкраще підійде тоненька льняна тканина з чітким діленням на горизонтальні та вертикальні волокна.
- Тепер необхідно акуратно розкроїти сорочку, при цьому Ви повинні обов’язково залишити не менше 2 см припусків на шви. Розкроївши всі частини обметайте їх вручну чи на машинці.
- Підберіть візерунок для кожної деталі Вашої вишиванки. Використовуючи наметувальні стібки позначте середину кожної з них, для того щоб орнамент ліг на тканину рівномірно.
- Уважно прорахуйте кількість стібків для кожної деталі і тільки після цього приступайте до вишивки.
- Починати роботу краще з рукавів, так як незначні помилки у цих зонах не будуть потім муляти очі. Дуже важливо намагатись вишивати пані деталі частково і одна за одною. Такий метод вбереже Вас від спотворення орнаменту.
- Закріплювати нитки потрібно ретельно, пропускаючи їх під стібками і ретельно ховаючи її так, щоб вона не вилізла під час прання.
- Зшивання деталей. Якщо під час роботи Ви не забруднили деталі, то краще їх окремо не прати, щоб уникнути деформування.
- Зметайте всі деталі у відповідній послідовності. Якщо рукав вишиванки по типу реглан, тоді змету вальними стібками прикріпіть передні частини до переду сорочки, а задні до задньої частини, після чого зметайте внутрішній зріз рукавів починаючи з манжетів. У випадку, якщо крій рукава простий, спочатку зметайте його, а потім вже бокові сторони передньої і задньої частин. Далі приступайте до плечових зрізів переду та спинки. Коли Ви отримаєте основу схожу на жилетку і два рукава вставте їх у сорочку і ретельно закріпіть за допомогою нитки і голки.
10. Після процедури змотування приміряйте вишиванку.
11. Якщо сорочка гарно сіла і Вам усе подобається починайте зшивати виріб по змету вальним стібкам.
12. Коли Ваша неповторна і казкова вишиванка буде повністю готова, ретельно випрасуйте кожен машинній шов. Це необхідно для того, щоб нитки не стягували шов і сорочка мала гарний вигляд.
13. Також не слід забувати і про прання, яке потрібно здійснювати з використанням лагідного дитячого порошку, або мила.
14. Випрану сорочку необхідно прогладити з виворітної сторони через проутюжувальну тканину. Таким чином вишиванка довше збережеться і зможе радувати Вас своєю неймовірною красою.